Já ho jednou chytím! - 24.9.2006

22. června 2012 v 14:40 |  Z původního blogu
Při úřednickém zaměstnání jsem dlouho psal na psacím stroji. Nemohu říci, že jsem psal jako blesk, který občas uhodí, protože mi to docela odsýpalo. Leč časem modernizace zasáhla i moje pracoviště a tak se na mém stole octl počítač, tehdy u mého zaměstnavatele ještě nedostatkový. Takové výhody se mi dostalo.

Nijak jsem po něm netoužil, ale bylo potřeba, abych mimo psaní také přijímal a odesílal elektronickou cestou poštu, jíž přibývalo a bylo lepší poslat zprávu do Mexika, Německa nebo Stodůlek mailem, než poštou a čekat na potvrzení doručení. Také vnitřní pošta, včetně předpisů, pokynů a informací pře- stávala chodit v papírové podobě a byla nahrazována elektro- nickou. Moc jsem se s ním nepotýkal, protože jsem již jakési základy práce s ním získal v minulosti coby samouk. Teď jsem měl možnost pořádně ho poznat a zvládnout, a mimo vyhledávání pro zaměstnání potřebných informací na internetu se na internet chvilkově juknout i soukromě (což jsem neměl, ale zakázané ovoce nejvíc chutná, že). Tak jsem se do toho pustil.
Stálou a vytrvalou slabinou mé práce s ním, stejně jako u psacího stroje, byly překlepy. Ať jsem dělal cokoliv, neubránil jsem se jim. Bylo mi jasné, že je to moje chyba a jediným způ- sobem, jak snížit jejich počet, bylo psát pomalu. To ale při návalu práce nebylo možné. U počítače šly naštěstí jednoduše odstranit. Zdržovalo to sice, ale bylo to elegantní řešení, protože je na výsledku nikdo nepoznal.

Nevím jak u vás, ale u mně začalo docházet k jiné nemilé věci. I když jsem byl v kanceláři úplně sám, leckdy mi při psaní nějaký rošťák nenápadně zapnul capslock a já jsem to v zápalu práce zjistil až po dopsání stránky. To pak bylo překvapení! To bylo radosti v malé chaloupce pod horami! Začal jsem to hlídat, těch případů ubylo, ale občas se mi to stává dodnes s tím rozdílem, že obrazovku při psaní sleduji a zjistím to tedy vzápětí. Ten uličník co to dělá vždycky nepozorovaně zmizí. Jako duch.

Ale já ho jednou chytím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama