Jsem na Blacklistu - 26.7.2007

23. června 2012 v 15:31 |  Z původního blogu
Jsem na Černé listině a ani mě to nepřekvapuje.

K internetu jsem se připojil již před delší dobou. Postupem času jsem si pořídil i několik e-mailových schránek. Jednu z nich používám běžně a ta je už asi "profláknutá", takže mi na ni chodí i spam. Díky serveru, který jej sám automaticky vyřazuje, mám momentálně ve spamovém koši 459 nežádoucích zpráv, které mi tedy nepřekáží v poště.

Na internetu navštěvuji obvyklý okruh adres a maily posílám málo (zamilovaný nejsem), žádné otravování s nimi a žádné reklamy či jiný spam v nich. Občas se podívám na servery zabývající se problematikou spamu a bezpečnosti internetu - www.viry.cz a www.hoax.cz. Jen zřídka mrknu na nejnovější: www.paranoia.cz. Při posledním "mrknutí" jsem hned dostal dárek - nečekaný. Podíval jsem se totiž do Blacklistů a zjistil jsem, že moje IP adresa je vedena v Blacklistu APEWS. Nevím proč, protože je tam všechno psáno anglicky a já anglicky nemtudom. Projel jsem seznam dalších 231 světových Blacklistů a v nich nejsem. Tak to s tou mojí IP adresou asi není tak hrozné. Žádné potíže s poštou nepozoruji a tak mi to nevadí.

Ani mě zařazení na černou listinu nepřekvapuje. Již loni jsem 30. října v příspěvku O spamu (http://jirik.bloguje.cz/421624) psal o tom, že jsem se stal sám sobě spamerem (a nikdo neví, kolik tisíc lidí dostává spam "ode mně", ve skutečnosti z mé kýmsi zneužívané adresy). V síti je nejen řada lidí zneužívajících legálně získané e-mailové adresy, ale i řada programů, které je kradou ze serverů a jejich uživatelé s nimi i kšeftují. Zákonná úprava to dostatečně neochrání, pachatelé kdesi v tramtárii z ní nemají strach a ti tuzemští jsou zvyklí kličkovat a do krve se hádat kvůli své "nevině". Pak není čemu se divit, že se někdo octne na černé listině, aniž by za to mohl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama