Kostlivec v centru Prahy - 11.8.2011

28. června 2012 v 4:50 |  Z původního blogu
Prozradím vám tajemství.

Historickou Prahu obdivují turisté z celého světa. Zajímá jednotlivce i skupiny. Nemohou vynechat ani Stavovské divadlo a sousední historickou budovu Karolina. Toulají se starými ulicemi do pozdních hodin. Ti moudří ale nejvýš do půlnoci, protože vědí, že:

Prastará pověst praví, že v Praze kdysi žil doktor, jež sbíral a studoval kosti. Ne běžné, ale ty, které byly něčím pozoruhodné. Tenhle doktor měl nezvykle vysokého sluhu. Opakovaně ho přemlouval, aby mu prodal jeho kostru k posmrtnému prozkoumání s tím, že ji vystaví a dá jí do ruky hůl se zlatým knoflíkem. Sluha, který holdoval alkoholu dlouho odmítal. Ta myšlenka se mu nelíbila, ale jednou přece souhlasil. Dostal hromádku peněz. Hned ji v šenku roztočil a opil se tak, že to nepřežil. Doktor splnil svůj slib a sluhova kostra pak s holí v ruce stála v hale. Stojí tam prý dodnes - ale jen do půlnoci. Pak chodí ulicemi kolem Karolina, opírá se o hůl se zlatým knoflíkem a žebrá. Sluha si prý chce vyžebrat peníze aby svou kostru vykoupil zpět a aby mohla spočinout v hrobu.

Tím jsem vám prozradil tajemství proč je po půlnoci lépe v hospůdce nebo vinárně než na ulici. Až budete do noci bloumat ulicemi matičky Prahy vzpomeňte si na něj. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama