Koukám co kde létá - 2.3.2012

28. června 2012 v 16:30 |  Z původního blogu
Mám totiž letecký radar.

Už je do dávno, co jsem naposledy letěl (nepočítám-li spěch na oběd Usmívající se). Přesto - nebo možná právě proto občas upoutají moji pozornost letadla, která mi v bydlišti létají nad hlavou různými směry, a letecký provoz.

Do rukou - nebo spíš do počítače, se mi tak před časem dostala adresa leteckého radaru - serveru umožňujícího celosvětové sledování leteckého provozu. V klidu a pohodlí domova tak mohu pozorovat "cvrkot" na nebi.

Jsou místa, kde se to jen hemží ikonami letadel a jsou přitom rozlišeny i tipy. Po klinutí na ikonu se za ní objeví čára znázorňující dráhu letu i jeho výšku a v levé části obrazovky se otevře okno se snímkem letadla a informacemi o něm a jeho letu. Mohu tak např. s předstihem zjistit, co mi za chvíli poletí nad hlavou (i když to pak třeba jen slyším, protože to letí nad mraky). Při kliknutí na položku letu (Flight) se objeví mapka světa s názorným zobrazením celé dráhy letu a jeho doby. Jsou letadla, která letí přes půl světa bez mezipřistání! Vyznačena jsou samozřejmě i letiště a jejich pojmenování.

Hojně létají např. boeingy 747, velkokapacitní letadla o nichž jsem s překvapením zjistil, že nejsou žádní nováčci - je to tip ze 60. let. Přes naše území létají i obří letadla A 380 - největší dopravní letadla světa. Ale i fůra dalších.

Letecký radar je dobrý prostředek pro trávení bezesných nocí, ale chcete-li, vyzkoušejte jej třeba v pravé poledne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeriS TeriS | Web | 7. srpna 2012 v 10:53 | Reagovat

Zdravím! Flightradar je fantastická věc. Přijde mi naprosto úžasný, když vidím z okna letadlo, si párkrát kliknout a vidět, odkud kam jak dlouho letí... Moc by se mi to hodilo pro mobil, ale bez Internetu to asi fungovat nebude a zavádět si ho nemůžu,to bych se už nedoplatila :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama