Mám krámy - 10.5.2011

28. června 2012 v 4:38 |  Z původního blogu
Jako všichni chlapi.

Každý chlap potřebuje mít krabici, bednu nebo ještě lépe skříň, v níž má kladivo, šroubováky, kleště, kabely, různé klíče, náhradní žárovky, náhradní těsnění a fůru dalších nezbytných pokladů, které jejich protějšky schraňující v kuchyni kastroly, vidličky a struhadla označují za krámy.

Ve skladovém i jiném hospodářství má být pořádek. To je můj názor, jsou ale i jedinci řídící se heslem "Pořádek je pro blbce, inteligent zvládne zmatek.". Držím se svého názoru a v těch mých "krámech" si udržuji aspoň rámcově pořádek. Vím tedy, že na vrchní přihrádce mám žárovky a dobíjecí baterie, na další kabely, na další různé nářadí, pak instalatérské potřeby včetně plastů, následuje pestrá směs a dole je drogerie, bez níž to v domácnosti nejde.

Tenhle systém mi urychluje hledání. I tak se mi občas stane, že nepomůže. Když něco hledám, podívám do skříně: "To patří sem - ale tady to není. Kam jsem to mohl dát?" Jdu po dalších přihrádkách: "Sem už by se to nevešlo. Sem bych to nedal, to je blbost.". Skončím třeba u nejplnější přihrádky. Někdy při pohledu na ni kapituluji s tím, že až to nebudu hledat, tak se to někde objeví. Jindy se nevzdám a hledám. Kde myslíte, že to najdu? Vzadu až úplně vespod! Říkám si přitom: "Teď mi přijít návštěva, tak bych ji snad ani nemohl pustit dovnitř".

Jak jste na tom vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama