Mám mimino - 10.1.2012

28. června 2012 v 13:21 |  Z původního blogu
Dostal jsem ho k Vánocům.

Na hod Boží, tedy 25. prosince, jsem byl na už tradiční vánoční návštěvě u mladých. Byl to pohodový den. Ozdobený stromek, vánoční nálada, zkrátka všechno jak má o Vánocích být. Ani vánoční zazvonění večer nechybělo.

Mezi dárky, jež jsem dostal byl i jeden tenký, zabalený do ozdobného papíru a ze všech stran pečlivě zalepený průhlednou lepenkou. Vypadalo to na obálku. Půjčeným nožem jsem obal rozřízl a uvnitř skutečně byla obálka. Vyndal jsem z ní lístek se vzkazem: "Jdi podle nákresu" a nákres cesty do podkroví jejich domu. Vyšlapal jsem schody nahoru a mladé jsem měl v patách. Nákres mě směroval do koupelny. Zarazil jsem se: "Do koupelny?". "Ano do koupelny" odpověděli. Opatrně jsem tedy otevřel její dveře.

Uprostřed místnosti tam na stolku stálo přikryté bílou látkou něco velikosti střední televize. Přistoupili, odkryli látku a byla přede mnou klec s modrou andulkou. Bylo to ještě mláďátko, čtyři dny po ukončení dokrmování, tedy ochočené.

Deset let už nic nechovám, na výstavy sice chodím, ale v prodejních částech úspěšně odolávám s tím, že už nic chovat nebudu.. Oni mi teď připravili takovéhle překvapení! Neodolal jsem.

Mám tedy doma ptačí mimino. Je kliďas a se změnou prostředí se vyrovnalo v pohodě. Mimo klec je mu nejlépe na mých ramenech. Žužlá mi uši (občas je zkouší proštípnout), probírá vlasy, a jeden by neřekl co zajímavostí může být pro ptáče na límci košile. Párkrát už ke mně i přiletělo. Je to holka, ke svému jménu Anča se zatím nehlásí a tak se k ní hodí nejspíš "zoologický název" Štěbetálek skřehotavý.

O zábavu mám tedy postaráno. Pokud se andulky dožívají 15 let, tak možná doživotně.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 3. července 2012 v 20:49 | Reagovat

Krásné miminko, jak pokračuje ve svém štěbetání od Vánoc? Taky máme andulku od loňského roku, ale už druhou. O tu první jsme přišli po osmi letech jejího ptačího života. O obou jsem psala na svém blogu!-:)

2 Jirka Jirka | E-mail | Web | 4. července 2012 v 6:17 | Reagovat

[1]:Díky za návštěvu i komentář. Anča se má čile k světu. Zatím sice nemluví, ale naštěbetá toho dost a dovede si i pěkně otevřít zobáček když se jí něco nelíbí. Časem o ní napíšu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama