Naivita je věčná - 20.2.2012

28. června 2012 v 15:37 |  Z původního blogu
Pár řádek o heslech.

Kolik už se toho napsalo a kolik už bylo informací, aviz atd. o důležitosti hesla, na Internetu jsou zdarma k mání i programy, jež umí posoudit sílu a tedy bezpečnost hesla, případně podle zadaných kriterií heslo sestavit, ale přesto se zdá, že se to všechno v některých případech nedostalo přes hradbu naivity či lhostejnosti - chce se mi říci blbosti.

Sám používám kombinovaná hesla střední délky, jež dovedu sestavit a jejichž sílu nechávám pro jistotu posoudit jedním takovým programem. Jsou velmi variabilní a v případě potřeby tedy není problém je pozměnit nebo změnit.

Jsou místa, kde se lidé spoléhají na zabezpečení firemního serveru a osobní hesla mají poměrně jednoduchá. Před léty jsem čtvrt roku zastupoval jednu pracovnici a "jel" jsem na její heslo. Vím tedy, že bylo sice slabší, ale přijatelné.

Čím důležitější, či výše postavené je pracoviště, tím víc by měla být jeho korespondence zabezpečena - ale to je teorie. Jak dokazuje pár dnů stará zpráva serveru Technet.cz, i v nejvyšších státních místech se může vyskytnout tak primitivně jednoduché zabezpečení heslem, že i laik zírá. V daném případě jde o Sýrii. Skupině Anonymous se podařilo prolomit zabezpečení vládního serveru a to co tam ulovili asi překvapilo i je samotné. Získali mj. hesla k téměř 80 tamním e-mailovým schránkám, z toho jich 30 mělo "důmyslné" heslo: 12345. Kdyby blbost kvetla...

Počtěte si ale přímo u zdroje .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Richard West Richard West | Web | 29. října 2016 v 11:19 | Reagovat

You composed something that individuals could comprehend and made the subject charming for everybody. Im sparing this for future utilization.

2 Тerry Тerry | E-mail | Web | 22. listopadu 2017 v 14:18 | Reagovat

in our time the safety of our computer is very important. because a person who has access to it, or to our password, can not only steal our money, but also our identity

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama