O spamu - 30.10.2006

22. června 2012 v 14:57 |  Z původního blogu
Teprve včera, při probírání 166 zpráv ve spamovém koši jsem si uvědomil, jaký jsem nevděčník.

Systém denně přeřadí kolem 15 zpráv z mé elektronické pošty do spamového koše, a protože se tam někdy octne i jednotlivá zpráva, jež tam být nemá, raději spam občas probírám. Jen letmo mrknu na odesilatele a předmět. V naprosté většině případů je mi odesilatel neznámý. Pokud v předmětu zjistím protivnou angličtinu, což je snad ve všech případech, začne se mi zvyšovat hladina adrenalinu v krvi a neznám nic jiného, než shift + delete.

Jak píšu v úvodu, teprve včera jsem si uvědomil, jaký jsem nevděčník. Vždyť mi píší lidé z celého světa a nabízí mi to nejlepší, co mohou! Jeden mi posílá nějakou výstrahu, další nabízí bezpečné heslo, další doporučuje nejlepší banku nebo investici, jiný nabízí zisk 300% v kasinu, neznámý odesilatel "ach" z domény altec v řecku mě dokonce má tak rád, že začíná své sdělení "My darling", a občas mi kdosi pošle sdělení tak důvěrné, že ho raději zašifruje (a zapomene mi poslat heslo). Dělají si starosti i s mou erekcí, nabízí mi dokonce i prodloužení penisu a já nevděčník jejich nabídky mažu!

Už jsem zřejmě známý i v nebeských výšinách, protože jsem v poště objevil, že mi píše "angel 14062". Až do té doby jsem neměl tušení, že v nebi proběhla reorganizace a andělé místo jmen dostali osobní čísla. V novější poště mi píše anděl s osobním číslem dokonce 802005! No vida, kolik zaměstnanců má samo nebe! A to mi jistě nenapsal ten nejnovější, který se v nebeské agendě teprve zaučuje, a tedy ještě nikomu nepíše - ten by možná měl osobní číslo 1 000 000. U nás se pořád brojí proti vysokému počtu státních a obecních zaměstnanců, ale kam se hrabeme na nebeský aparát!

To nejlepší na konec. Postupem času jsem si založil několik e-mailových schránek na různých servrech. Kdysi jsem chtěl cosi vyzkoušet a tak jsem mezi nimi poslal 3 zprávy - téměř bez textu, jen s několika písmeny. Byly doručeny v pořádku, z došlé pošty jsem je smazal a tím jsem považoval věc za ukončenou. Jejich kopie ale podle mé volby v nastavení zůstaly uloženy na serveru a před časem jsem je všechny 3 našel ve spamovém koši. Stal jsem se sám sobě spamerem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama