Mám žízeň

2. srpna 2012 v 11:02 |  Různé
a proto piju.


Pít se dá ledacos. Někdo by řekl, že všechno co teče. To ale není můj případ. Pití některých nápojů by se v horku mohlo vymstít.

Důchodci mívají hluboko do kapsy a snaží se proto volit nejlevnější pití. Od jednoho z nich jsem slyšel názor, že vodovodní voda je kvalitní a po vyprchání chlorových bublinek se dá dobře pít. Vyzkoušel jsem. No, ona se sice pít dá - ale ta chuť!

Raději se napiji pramenité vody z Rajce. Má lepší chuť a při jejím pití se mi vybaví krásné televizní reklamy, jež ji před časem propagovaly.

Co nepiji, jsou tekutiny prodávané v plastových láhvích s nápisem pitná voda (např. v Tescu). Jsou sice levné, ale naprosto bez chuti. Nepiji ani Dobrou vodu. Dalším pitím, kterému se vyhýbám je Aquila. Ani nevím, jestli je to minerálka nebo čistá voda, ale stačí mi podívat se na láhve s ní, vybaví se mi ty vychrtlé holky co jí dělaly v televizi reklamu a jdu od ní. Děkuji nechci.

Mým oblíbeným místem jsou Mariánské Lázně. K nim patří minerálky, a na ty jsem si léta potrpěl. Všechno se mění - i situace na trhu a tak se přestaly prodávat. Aspoň v Praze. Když se rozšířila síť obchodů Žabka, mariánskolázeňské minerálky v ní byly - ale za přemrštěnou cenu, takže se bez nich obejdu.

Z karlovarských minerálek jsem pil Korunní. I u ní došlo ke změně, asi ji začali před časem čerpat z jiného pramene, takže i v nesycené byly malé bublinky, bylo to znát na chuti a proto jsem se s ní rozloučil. Magnesii bez blbinek - pardon, bez bublinek, zůstávám věrný.

Džusy mě nelákají a tak si na ně vzpomenu jen málokdy.

Šumáky jsou v dnešní době vzácné, letos jsem je tedy ještě nepil. Vím sice o jedné prodejně, v níž se prodávají, ale mám to z ruky a jejich cena už také není co bývala.

Čaj a kávu si sice dopřávám, ale to jsou nápoje povzbuzující a tedy podporující vylučování. Co se vyloučí, to je potřeba doplnit.

Před nedávnem jsem si po dlouhé době koupil coca-colu. Její chuť svádí k dalšímu a dalšímu pití. Nevím kolik je v ní povzbuzujících látek, ale je v ní nemálo látek, jež mi nechávají na zubech nepříjemný pocit, jakoby drsný povlak a proto se bez ní zase obejdu.

Takže závěr: žízeň mi hasí Rajec a nesycená Magnesie. Občas i vodovodní voda s přídavkem sirupu z černého rybízu. K masitému jídlu se nehodí snad nic jiného než výčepní (tedy slabé) pivo. Jiný alkohol pít v letních vedrech je rizikové.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 3. srpna 2012 v 16:50 | Reagovat

Jirko děkuji ti za komentář na mém blogu!-:) K tvému hezkému článku mohu říct, že máme dvě věci stejné - také mám v oblibě vodu Rajec a také si občas dám na návštěvě u AP k obědu či večeři pivko.-:) Džusy taky nemusím, a coca-colu nemám ráda nejen kvůli velké míře bublin, ale příjde mi obrovsky sladká na chuť. O_O
Jo a ještě u mě boduješ s tím, že vychrtlé holky v televizi nemusíš! Já mám při svých 175 cm 68kg a AP se na tuto váhu moc příznivě nedívá. Doby, kdy jsem měla 52 kg už nenastanou, protože i ženám se mění při dovršení padesátky nejen postava! :-D :-D

2 Ivet Ivet | Web | 3. srpna 2012 v 17:14 | Reagovat

Jirko,
na Srdci blogu - na Hlavní stránce Blog. cz v rubrice Novinky na Blog. cz je pro nás "starší" blogery anketa, kde nás vyzývají k odpovědi. Je to prvně co oslovili blogery,kterým není -náct, bylo to překvapivé!-:)
Dnes anketa končí!
Nechceš tam přispět také svým komentářem?
Jmenuje se to "Jak se váš partner dívá na váš blog?"
Nenutím - jen informuji! :-D  :-D

3 Macin Macin | Web | 3. srpna 2012 v 18:52 | Reagovat

Pěkné povídání.Mě tedy pražská voda chutná.Jinak si dám ředěnou Poděbradku nebo Magnézii.Coca cola je dobrá na čištění WC,pít jí může jen sebevrah. ;-)

4 Jirka Jirka | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 7:17 | Reagovat

Děkuji za návštěvy a komentáře. Případné další uvítám.

5 TeriS TeriS | Web | 7. srpna 2012 v 10:59 | Reagovat

Já piju téměř zásadně jen čaje (miluju zelené, proti jejich povzbuzujícím účinkům už jsem téměř imunní) a vodovodu (chudák študák dá radši peníze za jiné životní slasti než za balenou vodu :-) a slazené jsou občas fajn na chuť, ale od žízně moc nepomůžou a lezou do kil...) Pražská kohoutková voda je až na výjimky hnusná,to je fakt. Ale hodně jí pomůže,když se dá v petce přes noc do ledničky. Ale od té doby, co jsem se přestěhovala na sever Prahy a mám v procházkové vzdálenosti od domu studánku s fantastickou vodou, piju hlavně tu :-) Chemickej rozbor jsem si sice dělat nenechala a ani nenechám (co kdybych se něco dozvěděla 8-O ), ale piju ji už dva měsíce a žádné újmy nepozoruju. Chuťově je naprosto bezkonkurenční. Snad mi tam studánka vydrží co nejdýl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama