Nemám rád drzé programy

4. dubna 2013 v 8:15 |  Technika
Přesto se s nimi setkávám.


Teď se možná ptáte jestli programy mohou být drzé. Podle mně ano, protože se s takovými setkávám. Nikdy ale předem nevím, kde na mně vybafnou.

To jsem si před časem nainstaloval doplňkový program - nebo přesněji jeden z doplňkovách programů, jichž už mám v mém počítači povícero. Nejrozšířenějším jazykem je angličtina, kterou neovládám a nehodlám se ji učit, protože je mi nesympatická. Právě v ní je většina programů, takže při jejich instalaci rozumím jednotlivým slovům a na některá další používám malý slovníček v počítači. Pokud postřehnu v nastavení něco co mi nevyhovuje, změním to. Do ostatních věcí se raději nepletu. Pak přijdou následky. V tomto případě mi ten rošťák nainstaloval vyhledávací lištu a u obou prohlížečů, jež používám se drze zahnízdil v pozici domovské stránky. Navíc mi nainstaloval jakýsi Shopping, který mě měl zásobovat obchodními nabídkami, o které nestojím. Tím mě namíchl do té míry, že jsem ho odinstaloval.

Můj osvědčený stahovač videjí mi opakovaně avizoval, že je na světě jeho nová verze. Rozhodl jsem se, že mu konečně vyhovím a program si aktualizuji. Aby to nebylo tak jednoduché jako u některých jiných programů (kliknout na aktualizaci a po signálu, že je hotovo restartovat počítač), bylo nutné stáhnout novou verzi a instalovat ji. Budiž. Tenhle dobrák mi na monitor vyhodil zástupce dvou jeho součástí, o nichž dobře vím, že v něm jsou. Žádný problém, zástupce mohu odstranit.

On mi navíc nainstaloval cosi s názvem PC Tools Registry Mechanic, opět se zástupcem na ploše monitoru - a ono to hned běželo a psalo mi to. Samozřejmě anglicky. Okamžitě jsem to idnividuum zastavil. Při prohlídce jsem zjistil, že je to jakýsi registr, nabízející mi vyčistění počítače. Pud sebezáchovy mi velí být od takových vymožeností raději dál. Kdyby totiž jednaly podle jejich "rozumu", nejspíš by mi smazaly řadu věcí, jež bez ohledu na jejich malé využití v počítači chci mít a já bych si drbal hlavu.

To nejlepší přišlo nakonec. Na monitoru mám spoustu ikon rozmístěných podle mého systému, takže volný mám jen střed plochy. V závěru instalace najednou během zlomku vteřiny ty ikony zaujaly libovolná místa. Žádná nezmizela, byly dokonce srovnány ve vodorovných řadách a byla jich plná plocha, ale byly důkladně zpřeházené a můj systém byl fuč! Prskal jsem jako kocour a snad hodinu jsem je zase řadil na obvyklá místa.

Taková jsou tedy moje setkání s drzými programy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 4. dubna 2013 v 16:56 | Reagovat

Já Ti rozumím, to bych byla také vytočená! Já si pamatuji, je to už hodně dlouho, když můj IT vnuk toho ještě moc neuměl, ale do všeho se hrabal. :-)

2 bábina bábina | 4. dubna 2013 v 19:52 | Reagovat

Většinou jde o reklamy...

3 tenisák tenisák | E-mail | Web | 6. dubna 2013 v 20:17 | Reagovat

Taky bych prskal, a ještě k tomu bych dupal. Plně ti rozumím. 8-)

4 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 20. dubna 2013 v 17:56 | Reagovat

Nic neinstaluji, máme svého doktora přes PC a jak už si s něčím nevím rady, zaskočí vnuk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama