Pražská muzejní noc 2013

15. září 2013 v 17:12 |  Různé
Nevalný dojem.


I letos se konala pražská muzejní noc. Včera. Rozhodl jsem se využít ji a navštívit dvě místa:

- Národní technické muzeum na Letné, abych viděl nové expozice, tedy Měření času a Chemie kolem nás.
- Soukromé muzeum kávy nedalako Národního technického muzea v těsné blízkosti stadionu Sparty.

Vsedl jsem tedy na kůň - nebo spíš na metro a ujížděl do stanice Vltavská. Odtamtud mě tramvaj vyvezla nahoru na Letnou. Stačilo ohlédnout se a viděl jsem, že stejným směrem jako já - tedy k technickému muzeu, jdou spousty lidí. Když jsem zašel za roh a uviděl budovu muzena zarazil jsem se. Od vchodu podle boční stěny, podél celé zadní strany budovy a ještě asi 100 metrů dál stála fronta lidí v trojstupu. Další neustále přicházeli. Váhal jsem mám-li zůstat. Postavil jsem se do fronty s tím, že uvidím, jak to bude ubývat.

V 19 hod zaměstnanci otevřeli zadní bránu, uvolnila se tak cesta ke vchodu přes dvůr, kolem druhé strany budovy a současně vznikla druhá fronta. Před vchodem se obě fronty zase sešly a jejich spojení se neobešlo bez několika nelibých reakcí. Do budovy jsem se tak dostal docela rychle.

Ve snaze vyhnout se zbytečnému hledání obou nových expozic jsem se na ně dotázal pracovnice muzea. Odpověděla mi, že Chemie kolem nás je ve 2. patře a Měření času ještě nebylo otevřeno.

Vyšlapal jsem po schodech do 3. patra a bral to dolů. Architektura, expozice historické nahrávací techniky, historická tiskařská technika (zajímavá expozice, která by chtěla víc času), technika v domácnosti (i při letmé prohlídce jsem tam našel několik dobře známých věcí). Všude plno lidí a málo klidu.

V přízemí jsem našel informační tabuli, že přístup do nových expozic - Chemie kolem nás a Měření času, je kolem šatny. Tedy pár metrů od pracovnice muzea, která mi podala úvodní "zasvěcené" informace.

Expozice Měření času je bohužel jen malá. Nevím proč, ale i mechanismy věžních hodin jsou v ní žalostně málo osvětlené. Vstupuje se přes ni do "Chemie kolem nás". Chemii jsem nikdy nefandil a tak mě ani tahle expozice moc nezaujala.

Když jsem z muzea odcházel, pořád u něj stála dlouhá fronta zájemců chtivých ušetřit za vstupné.

V boční ulici u stadionu Sparty byl klid vyvolávající dojem, že to v Muzeu kávy bude v pohodě. Mylný dojem! Jakmile jsem odbočil do ulice Jana Zajíce, uviděl jsem u muzea dlouhou frontu. Součástí muzea je kavárna a cukrárna (prý s dobrými zákusky) - ale ani tam jsem se nedostal, protože je přístupná jen přes muzeum. Zařadil jsem se tedy na konec frotny. Ta sice postupovala, ale tak pomalu, že jsem to po čtvtrhodině vzdal. Nebyl jsem sám. Krásným, skoro letním večerem jsem se ubíral k domovu.

O pražské muzejní noci jsem tak viděl i neviděl co mě zajímalo. A utvrdil jsem se v nechuti navštěvovat různé objekty ve dnech volného vstupu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lydie Lydie | 16. září 2013 v 13:54 | Reagovat

Také si myslím,že když je něco zdarma přístupné,že je tam moc lidí.Já jsem asi před pěti lety byla v tento den náhodou v Praze,tak jsem viděla  velikou frontu před národním muzeem.

2 Ježurka Ježurka | Web | 17. září 2013 v 14:34 | Reagovat

Jasný, jak je něco zadarmo, je tam "hafo" lidí. Máme to jako národ v krvi. Ale snad jsi byla aspoň trošku spokojený. :-)

3 Amelie Amelie | Web | 19. září 2013 v 16:30 | Reagovat

Fronty nemám ráda. na Muzejní noc jsem se nikdy nedostala. A stejně nevím, zda se mi povede ušetřit na vstupy nebo jednou budu opravdu stát v nenáviděných frontách...

4 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 24. září 2013 v 7:33 | Reagovat

Možná tak být ve dvojici. lépe by stání ve frontě uběhlo. Ovšem opravdu taky všude moc lidí nemusím.Měla jsem jinou představu - plynulou prohlídku. Zájem tolika lidí mě vyděsil a odradil od takových akcí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama