Albert Einstein je Jan Hus

2. února 2014 v 14:22 |  Různé
Na železnici.


Měl jsem cestu do centra Prahy, na hlavní nádraží. Vyřídil jsem tam co bylo potřeba a po chvíli jsem v tamní hale slyšel informaci nádražního rozhlasu, že na jižní část druhého nástupiště bude přistaven mezistátní expres Českých drah Jan Hus jedoucí přes Plzeň a Řezno do Mnichova. Bylo 12:45. Do odjezdu zbývalo půl hodiny. Beze spěchu jsem si koupil bagetu a šel jsem se podívat na vlak, jehož 440kilometrovou trasu jsem v prosinci dvakrát projel.

Na nástupišti byl za tuzemskou lokomotivou vlak, který se mi zdál krátký. Skutečně byl krátký - měl jen čtyři vagony. Postrádal jsem v něm restaurační vůz a první třída byla jen v půli prvního vozu. Zvědavost mi nedala a nahlížel jsem oknem dovnitř abych zjistil, v čem se liší první třída od dvojky. Byly v ní žluté povlaky na opěrkách hlavy a kupé jen pro pět osob.

Nastupovalo málo lidí a tak byl na nástupišti klid. Při pohledu na vlak sestavený z modrých vozů s nápisy Alex jsem si všiml, že na německých informacích na otevřených dveřích je uveden název vlaku Albert Einstein. Na všech dveřích. Albert Einstein je tedy v tuzemsku Jan Hus. To jsou věci! Asi by se oba pánové divili.

Pět minut před odjezdem nádražní rozhlas vyzval k ukončení nástupu a pak jako obvyle přiběhlo ještě pár zájemců. Chvíli poté se ozval hvizd píšťalky a vlak sestavený z čistotou se lesknoucích vagonů se dal do pohybu. V duchu jsem popřál Albertu Einsteinovi i Janu Husovi aby tu šestihodinovou cestu zdárně zvládli a v pořádku dojeli do Mnichova k večeři a ubíral jsem se k domovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 děda tik tak děda tik tak | Web | 2. února 2014 v 15:30 | Reagovat

Život tropí hlouposti a lidé je realizují. O_O  :-)

2 Ježurka Ježurka | Web | 3. února 2014 v 17:10 | Reagovat

To by mne taky dostalo. A jak je to doopravdy, to ses asi nedozvěděl, že? :-)

3 Lydie Lydie | 4. února 2014 v 20:32 | Reagovat

Ta jména rychlíků mě také nějak "nesedí"...každý vlak má přece svoje číslo-nevím, co tím dráhy sledují-že bude jezdit víc lidí? To sotva.
Z okna vidím na hlavní trať z Č.Třebové do Prahy.Vlaků jezdí spousty - ty rychlíky jsou opravdu krátké - dřív po této trati jezdily rychlíky, které měly i 15 vozů./Byly to většinou vlaky na Slovensko a zpět/Nejezdily  tak často.Teď místo jednoho jedou tři.Ovšem trať má určitou propustnost, tak už se tam nevejde tolik nákladních vlaků.No- ono vlastně spousty zboží, co dřív jelo po kolejích, se vozí v kamionech...jo všechno se mění a je otázka,zda vždy " k lepšímu". ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama