Smůla

1. dubna 2015 v 9:30 |  Různé
Pořekadlo říká: "Když je štěstí unavené, i na vola sedne.". Asi nejsem vůl.


Jak píšu v blogerském profilu, jsem důchodce. Mám sice klidný život, ale penězi neoplývám. Kdo je také v důchodu, nebo má důchodce ve své blízkosti, ten to zná.

Několik let jsem si přivydělával brigádami, ale nic netrvá věčně. Přišla doba, kdy firma usilovně šetřila a brigádníky proto nechtěla. Když se zmátožila, přijala stálé zaměstnance. Jako brigádník jsem tedy měl smůlu.

Dal jsem si tedy přestávku a zkoušel štěstí později. Nenašel jsem žádnou vyhovující brigádu. Znamenalo to dál utahovat opasek - počítat s každou korunou, omezovat výdaje a některé odkládat na snad lepší dobu. Dělám to tak dodnes, protože ta lepší doba nepřišla.

Předloni jsem vložil své naděje i část úspor do živnosti, kterou jsem si založil. Vytipoval jsem si firmu, s jejímiž léčebnými doplňky a kosmetikou bych mohl prosperovat. Mohl bych... Skutečnost je ale jiná a není růžová. Trh je obsazený, kde kdo už má své přípravky a při všeobecné drahotě se každý rozmýšlí něco koupit. Navzdory snaze jsem rád, že se aspoň držím nad hladinou, že nejsem ve ztrátě.

Propagace se míjí účinkem a "zpracování" známých přináší hubený výsledek. Vyhledal jsem i některé bývalé spolupracovníky, nebo spíš spolupracovnice a výsledek je obdobný.

Jeden případ ale byl nadějný. Bývalá spolupracovnice, které už léta přezdívám "teta" se stavěla odmítavě. Kosmetiku má od dcery a od doktorky má "prášky" na všechno. Nic k nim už přidávat nechce. Na dotaz, jestli nemá nějaké prášky i na zbohatnutí, ty že bych si dal také předepsat, odpověděla, že ne a že až je dostane, vzpomene si na mně. Když jsem jí naposledy volal dověděl jsem se, že už je měla, ale zapomněla na mně.

Nemám já smůlu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 19. dubna 2015 v 14:41 | Reagovat

Jirko, smůla to určitě je, ale nevěš hlavu, třeba bude jednou líp. Jo a peníze nejsou všechno. Co jich měl S. Gross a co mu byly platné? ???

2 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 17. května 2015 v 13:33 | Reagovat

Smutné, ale úsměvné. Hlavně, že tě Jiří humor neopouští. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama