Oběd nebo projímadlo?

7. dubna 2016 v 5:46 |  Různé
Někdy je to totéž.


Asi před rokem nebo před dvěma jsem v časopisu Euro četl obsáhlý článek o nemocniční stravě. Zabýval se i tuzemskými největšími nemocnicemi. Uváděl mj. že mají na celodenní stravu pacienta 69 korun, což je částka, při níž by kvalitní a chutné jídlo dokázal uvařit snad jen kouzelník. Nahlédl i do jiných zemí (tuším Francie a Británie), jež jsou na tom podobně. Závěr byl, že se výživná hodnota sice udržet dá, ale "má to jen jednu vadu - nedá se to jíst".

Před nedávnem redakce Mladé fronty nechala testovat stravu dodávanou důchodcům devíti různými zařízeními v republice. Závěr byl, že jídla sice výživnou hodnotu mají, ale vesměs jsou moc slaná nebo tučná - tedy nezdravá.

To potvrzují i stesky mojí tety žijící v ústavu v Plzni, která si stěžuje na nekvalitní a často přesolené jídlo.

Mám s tím i své zkušenosti. Neobědvám v nemocniční jídelně ani v ústavu, ale v rezortní jídelně. Je tam výběr ze 6 jídel (4 základní a 2 dražší, jež si nevybírám). Vcelku jsem spokojený, vaří tam dobře a dávají solidní porce. Občas je některé jídlo výjimkou. Spokojeně se najím, cestou domů mi jídlo v břiše začne "cvičit", následuje třeba i břichabol a doma - tedy asi tři čtvrtě hodiny až hodinu po jídle musím urychleně usednout na "trůn". Snědené jídlo působí jako projímadlo. Nejsem sám, před časem v té jídelně kdosi vyvěsil u jídelníčku informace na papíru formátu A4 s nadpisem "Udržitelnost jídel v trávicím traktu" a minutovými údaji.

Při současném stavu tuzemského hospodářství si nedělám naději na zlepšení a už vůbec ne na brzké zlepšení.

Jak jste na tom vy?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 7. dubna 2016 v 15:15 | Reagovat

Jiří, má to zase jednu výhodu. Jde to samo a dobře. Co by někteří za to dali, ne? Ale vážně. Mé mamince dováží obědy a jeden stojí kolem 60 Kč. Někdy se to jíst dá, ale většinou je to prý strašné a většinu dostávají slepice. Ani kočka prý to nežere. No, já zatím denně vařím nač máme chuť, tak si manžel nestěžuje.

2 Jarka Jarka | Web | 7. dubna 2016 v 20:15 | Reagovat

S jídly mimo domov nemá zkušenost. Když ještě žili rodiče mého manžela, uvažovali jsme, jestli by nebylo dobré objednat jim dovážku jídla domů. Nikdy k tomu nedošlo a jak vidím, tak to byla dobrá volba. 8-O  :-)

3 Blanka Blanka | E-mail | Web | 8. dubna 2016 v 11:25 | Reagovat

...a to je ta výhoda domácí stravy.Vařím denně,někdy mě zastoupí muž,chutná nám,jíme to,co máme rádi a podobné problémy nás netrápí.Je mi ale jasné,že když se člověk stravuje sám,asi se nevyplatí každý den vařit

4 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 9. dubna 2016 v 11:49 | Reagovat

No já nevím jak kde, ale u nás si pacienti nestěžují. Ti kdo znají poměry v jiných nemocnicích si dokonce libereckou nemocnici, co se stravy týká chválí. Myslím, že spíš záleží na kuchaři, jak si dokáže poradit.
Pravda, ne všichni si jídlo chválí, ale mám často podezření , že to jsou tkoví, co nevědí co chtějí. Doma si dá do bílého kafe suchý chleba a říká tomu večeře a v nemocnici se mu nelíbí, že má 4 krát v týdnu teplou večeři.
A když se nakupuje ve velkém, což se v nemocnicích děje, dá se hodně ušetřit. Opravdu si myslím, že záleží, jak i jednoduché jídlo dokáže kuchař dochutit a nemusí být kouzelník. Samozřejmě nedá se zavděčit všem, ale co by lidi chtěli. Když jim nechutná, mohou si nechat přinést jídlo z domova.Samosebou v rámci jejich diety. :-)

5 Hanka Hanka | 25. dubna 2016 v 12:52 | Reagovat

Mohu také vyjádřit svoji zkušenost. Většinu života jsem obědvala doma a až na nějaké výjimky, které nestojí za řeč, jsem neměla trávicí problémy. Pak jsem se začala stravovat v práci, chodili tam všichni a po léta jsem poslouchala řeči typu - proč toho nevyužíváš? Je to levné, za tolik peněz neuvaříš, odbory ti přispívají... tak jsem se přihlásila. Brzy na to jsem zjistila, že pravidelně po obědě navštěvuji "onu místnost" a to dříve nebylo. Když jsem několikrát nemohla včas odejít domů, protože jsem si netroufala vzdálit z budovy, začala jsem mít obavu, jestli nemám nějaký zdravotní problém, když jsem pravidelně měla v břiše revoluci. Pak jsem se o tom zmínila v práci a pár lidí mi prozradilo, že oni to mají také, že první co je, když dojedou domů, běží na WC. Tahle info mě celkem uklidnila a pak jsem měla úraz, byla jsem déle "na lístku". Tak jsem se opět stravovala doma a ejhle! Naprosto normální zažívání, žádné bolení břicha a střevní problémy. Po vyléčení jsem přestala do naší závodní jídelny chodit a mám klid. Vařím doma, někdy si zajdeme do restaurace, občas koupím jídlo v Globusu a nemohu si stěžovat. Ani na chuť, ani na to druhé. [:tired:]  :D

6 Hanka Hanka | 25. dubna 2016 v 12:56 | Reagovat

[4]:Já myslím, že máte plnou pravdu. Jsou lidé, kterým se nezavděčí nikdo. Věřím tomu, že doma se odbývají a jedí jak píšete, v nemocnici (ale já jsem to zažila třeba na školení a jiných akcích) nevědí, co by chěli a možná i v nějakém grandhotelu by jim nevyhověli. Takže o takových lidech si myslím svoje, to jsou věční nespokojenci, nejen v jídle. :-?

7 Fukčarinka Fukčarinka | Web | 27. dubna 2016 v 23:45 | Reagovat

V nemocnici jsem problém s jídlem neměla, dpkonce jej nemám ani v jídelnách. Kritizují většinou nejvíce ti, co doma vaří nic moc jídla. ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama