Bolí bolí bebíčko - a peněženka

12. února 2018 v 18:52 |  Různé
Přišel jsem o žuby.


Asi jako všichni chodím k zubaři nerad. V minulosti jsem používal služeb rezortní zubařky. Měla letitou praxi a dělala výborně. Ošetření byla bezplatná, jen ve dvou případech jsem doplácel za lepší plombu. Pokaždé to bylo 140 korun, účtenky ještě mám. (To se mi ještě stalo, že mi po návratu telefonovala sestra: "My jsme vám zapomněly naúčtovat tu plombu, tak jsme to zaplatily za vás. Dáte nám to příště?".) Pak přišlo to, čeho jsem se obával: paní doktorka odešla do důchodu. Proběhla reorganizace a její nástupkyně důchodce neošetřovala.

Po nějaké době hledání jsem se zaregistroval u zubařky v bydlišti. Ta bolestivé případy nebrala přednostně a byla nepříjemně drahá. Jednou mě její cena za ošetření tak namíchla, že jsem volal na zdravotní pojišťovnu. Ta mi sdělila, že si takovou částku může účtovat, pojištovna že nehradí celý zákrok, ale jen připlácí. Když jsem o ní mluvil s bráchou, reagoval: "Já nevím co furt platíš. Já jsem u zubařky ještě nic neplatil.". Zaregistroval jsem se tedy u bráchovy zubařky - a platil i u ní. Jednou ke mně brácha přišel a překvapeně mi sděloval: "Člověče já jsem byl u zubařky a ona ode mně za plombu chtěla 680 korun! Já jsem tolik peněz ani neměl s sebou!". Ani tahle zubařka nebyla levná. Dělala mi např. korunku. Bylo to pět hodinových návštěv u ní a ta korunka mě vyšla na 5 300 korun (ano, pět tisíc třista korun).

Pak jsem u ní dlouho nebyl. Když jsem tam před pár dny zašel, byla tam místo ní už jiná - k mému překvapení takové mladé kotě. Objednala mě na další termín, že mi tam chirurgicky vytrhnou stoličku a vydolují kořen ulomeného zubu.

Dnes jsem tam zastihl další mladé kotě. Dalo mi do dásně žihadlo, během okamžiku jsem měl pusu jako dřevěnou a stolička šla bez odmlouvání ven. Pak přišel na řadu ten kořen. S tím to bylo horší, protože se lámal a jeho spodek musely rozříznout. Pak se podařilo vydolovat ho - ale částečně se mi přitom probouraly až do nosní dutiny. Následovalo šití. Stálo mě to 980 korun a dvacet korun doplatek za předepsaná antibiotika. A ještě k tomu překvapení, že taková mladá koťata dělají chirurgii - tedy řezničinu.

Teď beru antibiotika a jako zásadní věc musím dodržovat zákaz smrkání. Kontrola za týden a za dva.

Mám před sebou vidinu zubních protéz za 13 000 (třináct tisíc) korun. Bolí mě z toho i peněženka.

A teď mě omluvte, jdu si vzít prášek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 12. února 2018 v 20:13 | Reagovat

Tak to tě lituju. Asi se zvýšila kvalita a i mladé zubařky jsou dobré. Někde se to musí naučit? A  když odejdou staří zubaři, co zbývá? Věřit, že mládí bude stejně dobré ;-)

2 Jarka Jarka | Web | 13. února 2018 v 10:11 | Reagovat

Moje zubařka, ke které chodím řadu let, už má také důchodový věk. Je hodná a není drahá, ale čekárnu mívá narvanou, že čekat dvě hodiny po uplynulém čase objednání, je běžná záležitost. Teď jsem objednaná na posledního února a jak správně píšeš - půjdu k ní nerada. 8-O  :-D

3 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 14. února 2018 v 0:07 | Reagovat

:-( Tak to je mě moc líto, soucítím. Já měla štěstí v neštěstí. Má paní zubařka pracovala spousty let již v důchodovém věku.Pracovala až pod doraz, mrtvička její činnost ukončila a náhle nám pacientům nastal problém. Naštěstí jak píši v úvodu její dcera,také zubní lékařka pod dohledem své matky,vytunila své kvality.Patřím mezi šťastlivce,které převzala do své péče. O tom, že je zubní péče dost finančně náročná a zubních lékařů vůbec není dostatek, zvláště kvalitních vím z blízkého okolí své. Ovšem na rozdíl od tebe chodím od jisté doby k zubaři bez strachu.Vím,že zubaři neutečeš a tak chodím pravidelně 2 x ročně na preventivku.Operace stran paradentozy prováděla ještě paní doktorka původní specialistka, jen tu odvahu vše řešit jsem dost dlouho odkládala. Naštěstí mám zuby stále ve formě "zaplať pán bůh za to" :-(  8-)  :-)

4 Zdeňka z Ostravy Zdeňka z Ostravy | E-mail | Web | 24. února 2018 v 13:28 | Reagovat

Ahoj Jirko. Líbil se i tvůj článek jsem na tom skoro stejně. Znám to, trhali mi po dvou zubech celé hodní patro a nyní mám klapačky. Převážně ve skleničce. Spodní zuby se tak tak drží, mladý můj zubař po rtg konstatoval, že je zdravý jen jeden zub. Oprava by prý stála 14 000 Kč. Z důchodu na to nenašetřím a tak se trápím, co si počít dál. Ať jsme zdraví, Jirko! :-D

5 Zdeňka z Ostravy Zdeňka z Ostravy | 24. února 2018 v 13:30 | Reagovat

[4]: opr. horní patro :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama